Sesja ślubna

Czy warto robić sesję w dniu ślubu? A może na sesję ślubną wybrać inny dzień?

Planując swoje wymarzone wesele, prędzej czy później pojawiają się pytania dotyczące sesji ślubnej. Być może jesteście na etapie poszukiwań, a może już wiecie w jakich okolicznościach przyrody chcielibyście wykonać swój plener ślubny, znaleźliście ciekawe miejsce i spakowaliście plecaki do długiego dwudniowego trekkingu po górach.

Postaram się przybliżyć Wam najczęściej zadawane pytania dotyczące pleneru ślubnego i sytuacje, z którymi się spotykamy.

Przede wszystkim, w Polsce dominują dwa rodzaje sesji ślubnych. Sesje wykonywane w dniu ślubu oraz w przeważającej ilości innego dnia niż wesele.

 

Plener ślubny w dniu wesela.

Z sesją w dniu wesela spotykamy się coraz rzadziej. Ma ona swoje plusy, chociażby związane z oszczędnością czasu, który trzeba wygospodarować na plenerowe zdjęcia ślubne innego dnia, i kosztami jakie będziecie musieli ponieść. Koszty te to m.in. koszt ponownego makijażu, fryzjera, zakupu bukietu ślubnego lub wianka.
Do minusów zaliczymy konieczność dostosowania się do panujących warunków atmosferycznych i otoczenia. Nie zawsze trafimy na piękną pogodę, i nie zawsze otoczenie lokalu ułatwi nam wykonanie sesji i ujęć do teledysku ślubnego.

Mini sesja w dzień ślubu.

Optymalnym według nas rozwiązaniem jest plener ślubny innego dnia oraz mini sesja w dniu wesela (10 – 20 minut).
Tego dnia towarzyszą Wam zupełnie inne emocje niż w dniu pleneru. Panuje odmienny klimat, który już prawdopodobnie nigdy w życiu się nie powtórzy. Czas późnym popołudniem, przed zachodem słońca to czas, w którym z dużym prawdopodobieństwem będziecie już odprężeni. Nie będzie nadmiernego pośpiechu i napięcia związanego z pierwszym tańcem. Warto to wykorzystać i wykonać kilka tradycyjnych kadrów.

Plener innego dnia niż dzień ślubu.

Pomimo iż w dzień wesela warto zrobić mini sesję ślubną, plener innego dnia daje zupełnie inne efekty,
przede wszystkim ze względu na ilość czasu i spokoju jakim dysponujemy. Nie ma harmonogramu, do którego musimy się dostosować, nie musicie przejmować się zabrudzeniem swoich strojów ślubnych, a do tego możemy pojechać w miejsca, których odwiedzenie w dniu wesela byłoby niemożliwe ze względu na logistykę. Co więcej, jeśli pogoda nie będzie spełniać Waszych oczekiwań, zawsze możemy przełożyć plener na inny dzień.

Jeśli jesteście ciekawi najczęściej zadawanych pytań dotyczących fotografii i filmu na sesji ślubnej, zapraszamy do sekcji: najczęściej zadawane pytania.

Najczęściej zadawane pytania na temat pleneru ślubnego.